ONAYLANMIŞ KİŞİ STATÜSÜ BELGELENDİRME

Onaylanmış Kişi Statüsü Belgenizle birçok alanda kolaylıklar elde edin!

OKSB ile, eksik belgeyle beyanda bulunabilir, kısmi teminat verebilir ve daha birçok dış ticaret işlemlerini ayrıcalıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Statü belgesi alabilmeniz için gereken tüm süreçleri sizin için hızlıca gerçekleştiririz.

Belgelendirme sürecimizin ayrıntıları ile ilgili bize istediğinizi sorabilirsiniz.

ONAYLANMIŞ KİŞİ
STATÜSÜ BELGELENDİRME

Uzman danışmanlarımızdan ücretsiz bire bir destek almak için aşağıdaki formu doldurun.

ONAYLANMIŞ KİŞİ STATÜSÜ NEDİR?

Onaylanmış Kişi Statüsü gümrük işlemlerinde güvenilirliğini kanıtlamış, belirli bir dış ticaret hacmine veya sabit sermaye yatırımına sahip, mali yeterliliği tasdik edilmiş, kayıtları izlenebilir olan kişilere tanınan ve gümrük ve dış ticaret faaliyetlerinde belli kolaylıkların tanınmasına olanak veren özel bir belge ve haktır.

Belge 2 yıl kullanım sürelidir; almaya hak kazanıldıktan sonra 2 yılda bir firma statüsü kontrol edilerek yenilenebilir.

  • OKSB, Dış ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin belli kriterleri yerine getirdikten sonra gümrük hattı işleyişinde sağlamış olduğu kolaylıklar ve avantajlar sunan bir statüdür.

    Belge 2 yıl kullanım sürelidir ve almaya hak kazanıldıktan sonra 2 yılda bir firma statüsü kontrol edilerek tekrar yenilenir.
Onaylanmış Kişi Statüsü Belgelendirme

OKSB’YE SAHİP OLMANIN AVANTAJLARI

İhracatta “Mavi Hat” kriterinden faydalandır. Yani, 1000 rejim kodu ile yapılan ihracatta eşyanın belge kontrolüne veya muayeneye tabi tutulmadan işlemlerin e-bilge sistemi üzerinde bitirilmesini sağlar ve sanayiciye çok ciddi zaman ve maddi tasarruf sağlar.

İthalatta eksik belge ile beyan imkanı sağlar. Bu imkanlar; orijinal fatura, ATR Dolaşım Belgesi , Menşe Belgesi, ödeme şekline bağlı navlun ve sigorta makbuzları, laboratuar analiz raporu ve sonradan analize yollama imkanı.

Onaylanmış İhracatçı Yetkisi alma imkanı sağlar. Bu vesile ile ihracatta kullanmış olduğu ATR dolaşım belgelerini gümrük idarelerinde onaylatmadan kendi düzenleme yetkisini alır.

Tam beyanlı yaygın basitleştirilmiş usulden faydalanma imkanı sağlar. Kısaca gelen taşıt üstünde gümrük işlemlerini yapma hakkı verir. Bunun için ekstra gümrük idaresinden izin almasına gerek kalmaz.

İndirimli Teminat Uygulamasından faydalanılır. Bir başkasının %100 oranda kullanmış olduğu teminat kullanım oranını, almış olduğu belge statüsü kapsamında %10 ya da %5 oranında kullanma hakkı kazanır.

OKSB'ye sahip olarak ticaret işlemlerinizi daha kolay yapın!

Dış ticaret işlemlerinizi kolaylaştırın, indirim ve imtiyazlardan faydalanın!

DİĞER GÜMRÜK HATTINDA KULLANILAN BELGELENDİRME HİZMETLERİ

Onaylanmış Kişi Statüsü Belgesi alma sürecinde bizimle çalışmak ister misiniz?

Danışmanlık kapsamında sunduğumuz hizmetler ve fiyat politikamızı öğrenmek istiyorsanız teklif talep edebilirsiniz.

TOP