GÜMRÜK HATTINDA KULLANILAN BELGELENDİRME HİZMETLERİ

Gümrük hattında gereken belgeleri tecrübemiz ve uzmanlığımız sayesinde hemen edinin!

Gümrük işlerinizin sorunsuz yürümesini ve hızlanmasını sağlayan bu belgelerin nasıl edinileceği ile bilgi almak için bize ulaşın!

GÜMRÜK HATTINDA KULLANILAN BELGELER

Aşağıda gümrük hattında işlerinizi kolaylaştıran, bürokratik aşamaları hızlandıran ve maliyeti düşürmenizi sağlayan dış ticaret belgeleri listelenmiştir. Bu belgelere sahip olmanız için gereken süreçleri sizin için, sizin adınıza yönetiriz.

Onaylanmış Kişi Statüsü Belgelendirme

ONAYLANMIŞ KİŞİ STATÜ BELGESİ (OKSB) HİZMETİ

OKSB, Dış ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin belli kriterleri yerine getirdikten sonra gümrük hattı işleyişinde sağlamış olduğu kolaylıklar ve avantajlar sunan bir statüdür. Belge 2 yıl kullanım sürelidir ve almaya hak kazanıldıktan sonra 2 yılda bir firma statüsü kontrol edilerek tekrar yenilenir.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası

YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ SERTİFİKASI HİZMETİ (AEO/Authorised Economic Operator)

Gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartlarına sahip bulunan, kendi oto kontrolünü yapabilen güvenilir firmalara gümrük işlemlerinde birtakım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan uluslararası bir statüdür.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

DOLU KONTEYNER BRÜT AĞIRLIK TESPİTİ YETKİ BELGESİ HİZMETİ

İihracata konu deniz taşıma şirketlerine, yükleme öncesinde, belirlenen cut off süresine göre, uluslararası ismi VGM (Verified Gross Mass) olarak bilinen "Konteyner Doğrulanmış Brüt Ağırlık (DBA) Belgesinin" sağlanması gerekmektedir. Aksi halde konteynerlerin gemiye alınması mümkün değildir.

Hızlı gümrük süreçleri için bizimle çalışın!

Gümrük belgelendirme süreçlerinde sizlere yardımcı olmamızı istiyorsanız bize ulaşın!

TOP